Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Osoby z niepełnosprawnościami namawiają do głosowania w II turze wyborów prezydenckich

10.07.2020
Autor: inf. prasowa
kolaż z czterech zdjęć z osobami z niepełnosprawnością na górze logo avalon pośrodku pomarańczowy okręg z białym napisem twój głos ma moc
Do wyborczej niedzieli 12 lipca realizowana jest druga odsłona akcji, w której Fundacja Avalon wraz z grupą swoich podopiecznych i sympatyków zachęca do udziału w wyborach prezydenckich 2020. Przez cały tydzień w mediach społecznościowych Fundacji publikowany jest cykl wpisów ze zdjęciami, na których osoby z niepełnosprawnościami promują udział w głosowaniu.
 
Od 6 lipca na oficjalnych stronach Fundacji Avalon na Facebooku można zobaczyć drugą odsłonę akcji profrekwencyjnej „Twój głos ma moc”. Pierwsza część przedsięwzięcia realizowana była przed I turą wyborów i dotarła do prawie 42 000 osób, wywołując ponad 2500 reakcji. Jest to najprawdopodobniej jedyna taka inicjatywa w Polsce. Jej wyjątkowym elementem są bohaterowie – podopieczni i sympatycy Fundacji Avalon. Jest to piętnaście osób, które swoim przykładem zachęcają do aktywności obywatelskiej i udziału w głosowaniu. Przekonują, że zamiast szukać wymówek, warto zabrać głos właśnie w tym dniu, w którym możemy decydować w pełni.
 
Akcja Fundacji Avalon skierowana jest do wszystkich wyborców, a szczególnie do tych 36%, którzy w pierwszej turze wyborów zrezygnowali z prawa głosu. Jej celem jest przekonanie do udziału w głosowaniu tak osób z niepełnosprawnościami, jak i osób pełnosprawnych. „Twój Głos Ma Moc” opierać się będzie na serii postów publikowanych w mediach społecznościowych Fundacji.
 
- Jesteśmy dumni ze wszystkich osób, które oddały swój głos 28 czerwca. Frekwencja osiągnęła poziom najwyższy od 25 lat, do lokali wyborczych udało się aż 64% uprawnionych do głosowania! Tym bardziej jesteśmy zdeterminowani, by wraz z Podopiecznymi i sympatykami Fundacji Avalon kontynuować naszą akcję przed drugą turą wyborów. Przede wszystkim chcemy dać przestrzeń do zabrania głosu tym, którzy mimo posiadanych niepełnosprawności są aktywnymi obywatelami i wielu z nich może dla nas stanowić wzór w tym zakresie – komentuje Łukasz Wielgosz, pełnomocnik zarządu Fundacji Avalon.

Prawo i obowiązek

Akcja „Twój głos ma moc” to wyjątkowy projekt, w którym osoby z niepełnosprawnościami przekonują, że głosowanie warto postrzegać nie tylko jako prawo, ale również jako obywatelski obowiązek. Ma ona niewątpliwy wpływ na zaznaczenie obecności osób z niepełnosprawnościami w społeczeństwie oraz dostrzeganie ich potrzeb. Niezależnie od kandydata, sprawy największej mniejszości w Polsce, czyli osób z niepełnosprawnościami – żyje ich w Polsce ponad 3 miliony osób – zasługują na odpowiednią rangę, na większą uwagę niż kilka linijek w oficjalnym programie wyborczym. Pokazanie aktywności i zaangażowania Podopiecznych Fundacji Avalon to również realizacja misji organizacji, która jako cel postawiła sobie zmianę postrzegania niepełnosprawności.
 
Na potrzeby akcji „Twój głos ma moc” powstała nakładka na zdjęcie profilowe, którą można znaleźć w serwisie społecznościowym Facebook pod nazwą „Twój głos ma moc!”. Fundacja Avalon zachęca wszystkie osoby z niepełnosprawnościami do publikowania zdjęć z głosowania na swoich profilach w mediach społecznościowych.
 
 
 
 
***
Fundacja Avalon jest jedną z największych organizacji pozarządowych non-profit w Polsce pomagających osobom z niepełnosprawnościami i przewlekle chorym. Fundacja posiada status organizacji pożytku publicznego. Powstała w 2006 roku. Ma siedzibę w Warszawie, jednak swoim wsparciem obejmuje osoby potrzebujące z całej Polski. Fundacja oferuje pomoc w obszarze finansowym poprzez prowadzenie subkont oraz umożliwianie zbiórek na platformie Helpuj.pl, rehabilitację w ramach projektu Avalon Active, zmianę postrzegania seksualności i Rodzicielstwa OzN w ramach projektu Sekson oraz zmianę wizerunku sportu osób z niepełnosprawnościami w ramach projektu Avalon Extreme. Obecnie wspiera prawie 10 000 osób z całej Polski.
 
Misją Fundacji Avalon jest wsparcie osób z niepełnosprawnościami i przewlekle chorych. Pracownicy Fundacji wierzą, że osoby z niepełnosprawnościami mogą być samodzielne i aktywne w każdej sferze swojego życia. Z Fundacją Avalon bariery nie istnieją.
 
 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

  • Idąc na wybory... rozważ.
    Marecki
    10.07.2020, 11:30
    Idąc na II-turę wyborów pamiętajmy także i o potrzebie wdrożenia działań na rzecz rozwoju przedsiębiorczości i popytu na pracę osób niepełnosprawnych, oraz o ich poszerzeniu m.in. o: coroczne waloryzowanie wysokości dofinansowań (wsparcie ze środków PFRON pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne) w oparciu o aktualne minimalne i przeciętne wynagrodzenie; oraz o dodatkowe wsparcie dla Zakładów Pracy Chronionej (jedyne firmy komercyjne realizujące funkcje społeczne na rzecz pracowników niepełnosprawnych).............. Propozycje działań na rzecz radykalnego zwiększenia przedsiębiorczości oraz gotowości do pracy i do zatrudniania osób niepełnosprawnych poprzez: ...................... 1. Likwidację pułapki świadczeniowej, poprzez zagwarantowanie osobom niepełnosprawnym utrzymania posiadanego orzeczenia przez cały okres legalnego zatrudnienia - i przez to pozbawienie takich osób (i ich pracodawców) lęku o utratę świadczenia rentowego, ulg i uprawnień np. do pomocy PFRON, czy też wsparcia zatrudnienia w formie dofinansowań i ulg we wpłatach obowiązkowych............... 2. Likwidację pułapki rentowej (limitów dorabiania po przekroczeniu, których renta jest pomniejszana lub zawieszana) - i przez to pozbawienie osób niepełnosprawnych lęku, że dobrze wykonywaną i wynagradzaną pracą spowodują zmniejszenie lub zawieszenie świadczenia rentowego............... 3. Likwidację pułapki zdrowotnej, poprzez wprowadzenie prawa do wcześniejszych emerytur dla pracowników niepełnosprawnych - i przez to pozbawienie osób niepełnosprawnych lęku, że zbyt długą aktywnością zawodową pozbawią się resztek zdrowia, sprawności i sił.................. Ww. 1-2-3 już zyskały pozytywną opinię Kancelarii Prezydenta RP (pismem Pani GRAŻYNY WERESZCZYŃSKIEJ, Dyrektor Biura Dialogu i Korespondencji w imieniu Pana Prezydenta Andrzeja Dudy), a Ministerstwo Pracy-BON, w rządowym projekcie Strategii na rzecz niepełnosprawności 2020-2030, (Priorytet IV.2.1.) już zamieściło zajawki nt. zniesienia/ograniczenia pułapki świadczeniowej p.1’ i rentowej p.2....
    odpowiedz na komentarz
Prawy panel

Wspierają nas