Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

#MojaPandemia według paraolimpijczyków

15.06.2020
Autor: inf. prasowa
plansza składająca się z małych zdjęć paraolimpijczyków w maseczkach pośrodku pasek z napisem #mojapandemia na dole logo pkpar i napis @mojapandemia
Ruszyła akcja #MojaPandemia, realizowana przez Polski Komitet Paraolimpijski. Codziennie od 15 do 29 czerwca o godz. 18.30 na fanpage’u Komitetu pojawiają się filmiki, w których paraolimpijczycy opowiadają o tym, jak spędzili czas całkowitego „zamrożenia” – nie tylko sportu.
 
Pandemia Covid-19 zmieniła cały świat, a olimpijczycy i paraolimpijczycy, którzy przygotowywali się do igrzysk w Tokio zapamiętają ten rok jako szczególny. W sytuacji, gdy całe społeczeństwo zostało zmuszone do całkowitej izolacji, a media stały się oknem na świat niemal dla każdego człowieka, zmieniliśmy nasz sposób patrzenia na świat i musieliśmy dostosować się do nowej rzeczywistości. W sytuacji zamrożenia sportu paraolimpijczycy i Polski Komitet Paraolimpijski także zaangażowali się w niesienie pomocy. Najpierw poprzez akcję #ParaolipmijczycyPomagają, której celem było zebranie środków na ciepłe posiłki dla najbardziej potrzebujących i uratowanie restauracji Different (restauracji w ciemności, jedynej w Polsce obsługiwanej przez niewidomych kelnerów), a następnie poprzez zaangażowanie się w #Hot16Challenge2. Akcja #MojaPandemia z kolei przybliża doświadczenia poszczególnych zawodników. 
 
- Niecodzienne wydarzenia wywołują niecodzienne reakcje – konstatuje Łukasz Szeliga, prezes Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego. – Generują alternatywne formy treningów. Dzięki temu, że dzisiaj wszystko stało się bardziej medialne, bardziej wirtualne możemy poznać historie naszych zawodników z tych trudnych ostatnich miesięcy. Sam byłem bardzo ciekaw jak poradzili sobie z tą trudną rzeczywistością nasi zawodnicy z niepełnosprawnościami. Badania nad wpływem pandemii na ludzi wykazały, że 75% społeczeństwa odczuwało silny stres, a depresja częściej niż do tej pory gościła w naszych domach. A jeśli ktoś chce się dowiedzieć jaki był najgorszy dzień „lockdownu” wśród naszych zawodników, musi obejrzeć filmik.

Akcja wspiera działania charytatywne

Krótkie filmiki będą prezentowane przez 14 dni na fanpage’u Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego, codziennie o godz. 18.30. Zawodnicy, którzy wzięli udział w akcji odpowiadają na 5 krótkich pytań dotyczących czasu pandemii. W akcję zaangażowały się takie gwiazdy paraolimpijskiego sportu jak tenisistka stołowa Natalia Partyka, paralekkoatleci Lucyna Kornobys, Alicja Jeromin i Maciej Lepiato, pływaczka Joanna Mendak czy szermierz Adrian Castro.
 
Dodatkowo akcja #MojaPandemia wspiera działania charytatywne podejmowane przez wolontariuszy Citi w Polsce, którzy organizują zbiórkę na sprzęt do lepszej i szybszej diagnozy Covid-19. Zebrane środki przeznaczone będą na zakup
videolaryngoskopu oraz przenośnego USG. Sprzęt zakupiony przez Fundację Citi Handlowy w ramach akcji #CisiBohaterowie przekazany zostanie Fundacji Wsparcia Ratownictwa. Link do zbiórki będzie umieszczony na końcowej planszy filmików przygotowanych przez PKPar. 
 
 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czy Twoim zdaniem dzieci powinny wrócić do szkoły we wrześniu?

Biuletyn

Wspierają nas