Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Labrador – Pies Przewodnik

28.10.2004

Fundacja na rzecz Osób Niewidomych Labrador-Pies Przewodnik z siedzibą w Poznaniu została wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000153064, w dniu 28.02.2003.

Od dnia 18.03.2004 r. Fundacja posiada status organizacji pożytku publicznego.

Jej celem statutowym jest rehabilitacja społeczna i zawodowa osób niewidomych i niedowidzących, dzięki wyszkolonym przez Fundację i przekazywanym nieodpłatnie tym osobom-psom przewodnikom. Siedzibą Fundacji jest Poznań.

Pies przewodnik nazywany bywa oczyma niewidomego. Aby jednak mógł należycie spełniać swoja rolę musi wpierw przejść długie szkolenie. Młode psy do około 18 miesiąca życia przebywają w rodzinach wolontariuszy, których zadaniem jest nauczenie psa posłuszeństwa i szeroko rozumiana socjalizacja. Po tym czasie przechodzą właściwe, trwające około pół roku szkolenie, po ukończeniu którego uzyskują status psa-przewodnika.

Przez cały okres swojego życia psy pozostają własnością Fundacji, która również zapewnia im opiekę gdy skończą swoją ciężką pracę i przejdą na psią "emeryturę".

Koszty wychowania, szkolenia, utrzymania psa w całym procesie szkolenia pokrywa Fundacja, która istnieje dzięki życzliwym i szczodrym sponsorom.

Rasą, która najlepiej potrafi sprostać temu trudnemu wyzwaniu jest Labrador retriever.

Kontakt: Fundacja Na Rzecz Osób Niewidomych Labrador - Pies Przewodnik
Adres: ul. Żwirki 9A, 60-409 Poznań
Tel.: 0*61 8435 442
e-mail: Danuta Grzybkowska: d.grzybkowska@fundacja.labrador.pl
Irena Semmler: i.semmler@fundacja.labrador.pl

Więcej na stronie: http://www.fundacja.labrador.pl

Źródło: ulotka informacyjna, strona internetowa Fundacji

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czas pracy osoby z niepełnosprawnością nie może przekraczać 8 godzin na dobę, a przy stopniu znacznym lub umiarkowanym – 7 godzin. Czy słusznie nie stosuje się tych zasad m.in. do osób zatrudnionych w ochronie?

Biuletyn

Wspierają nas