Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Disabled.pl – Kraków bardziej przyjazny

09.06.2020
Autor: inf. prasowa, fot. pixabay.com
widok na sukiennice i kościół mariacki w krakowie
Grupa krakowskich licealistów stworzyła stronę internetową disabled.pl – interaktywną mapę miejsc z udogodnieniami dla osób z niepełnosprawnościami. Można z niej korzystać bezpłatnie. Inicjatywa powstała w ramach olimpiady „Zwolnieni z Teorii”.
 
Celem projektu jest dostarczenie przejrzystego źródła informacji, które ułatwi użytkownikom korzystanie z zasobów miasta, dzięki przedstawieniu w różnych kategoriach dziesiątek, a nawet setek przyjaznych im punktów.
 
- Pracujemy nad tym, aby użytkownicy mieli możliwość dodawania miejsc do mapy samodzielnie. Planujemy rozwijać ten projekt nawet po zakończeniu konkursu „Zwolnieni z Teorii”, zarówno dodając nową funkcjonalność, jak i poszerzając zasięg naszej usługi. Na razie staramy się skupić na rozwoju bazy krakowskiej, lecz planujemy rozwój na większą skalę w niedalekiej przyszłości. Nacisk stawiamy na większe miasta, które mają większe bazy potencjalnych użytkowników i zgłaszających punkty. Pragniemy też współpracować z urzędami, które mają historię wspierania podobnych inicjatyw społecznych, zwłaszcza w zakresie niepełnosprawności – mówi Jan Dworakowski, kierownik projektu.
 
Aby skorzystać z interaktywnej mapy, wystarczy wejść na stronę disabled.pl i wybrać odpowiedni punkt, a wtedy można już zapoznać się z udogodnieniami dostępnymi w danym miejscu. Na liście znajdują się informacje dotyczące m.in. toalet, zniżek, parkingów czy przestrzeni.

Razem możemy więcej!

Patronat nad tym ambitnym projektem objęła Fundacja CoderDojo Polska – to właśnie w organizowanych przez nią zajęciach uczestniczy kilku członków zespołu disabled.pl. CoderDojo kształci dzieci, młodzież i dorosłych w ramach bezpłatnych warsztatów programowania oraz kompetencji służących do kreatywnego wykorzystywania nowych technologii na co dzień. Celem tych działań jest właśnie rozwój technologicznych talentów, nauczenie młodych ludzi nieszablonowego myślenia i współpracy.
 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas