Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Przedłużony termin. Zgłoś swoje uwagi do projektu Strategii na rzecz Osób z Niepełnosprawnościami 2020-2030!

05.06.2020
Autor: Angela Greniuk, fot. pixabay.com
Źródło: niepelnosprawni.gov.pl
dymki jak w komiksie oznaczające rozmowę

Konsultacje publiczne dot. projektu uchwały Rady Ministrów w sprawie przyjęcia pierwszego w kraju dokumentu „Strategia na rzecz Osób z Niepełnosprawnościami 2020-2030” zostały przedłużone do 12 czerwca.

W jaki sposób wysłać uwagi?

„Uwagi prosimy zatem składać do dnia 12 czerwca 2020 r. za pośrednictwem poczty elektronicznej. Wypełniony formularz zgłaszania uwag należy przesłać na adresy: Martyna.Madry@mrpips.gov.pl oraz Anna.Iwanczyk@mrpips.gov.pl.” – czytamy na stronie niepełnosprawni.gov.pl.

Należy pamiętać, by w tytule wiadomości wpisać: „Konsultacje projektu uchwały Rady Ministrów w sprawie przyjęcia dokumentu Strategia na rzecz Osób z Niepełnosprawnościami 2020-2030”.

Wszystkie potrzebne dokumenty do wzięcia udziału w konsultacjach publicznych oraz projekt dokumentu można znaleźć na stronie Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych. 

Czym jest dokument?

Strategia na rzecz Osób z Niepełnosprawnościami 2020-2030 to dokument, którego celem jest m.in. realizacja postanowień Konwencji o prawach osób niepełnosprawnych w Polsce.

Projekt dokumentu składa się z dwóch głównych, obszernych części:

 • obecnej diagnozy sytuacji osób z niepełnosprawnością w obszarach, m.in. zawodowym, edukacji, zabezpieczenia społecznego, dostępu do niezależnego życia
 • planów wdrożenia ośmiu priorytetów na lata 2020-2030, to m.in.: niezależne życie, dostępność, edukacja, budowanie świadomości.

W projekcie zostały przedstawione również źródła finansowania elementów Strategii oraz system ich wdrażania i monitorowania postępów.

 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

 • WNIOSEK BEZINWESTYCYJNY
  wnioskodawca
  06.06.2020, 13:17
  Zwiększa się o 50% dopuszczalny czas na odpowiedź przed organami państwowymi/samorządowymi lub innymi instytucjami lub urzędami dla osób z orzeczoną umiarkowaną lub znaczną niepełnosprawnością.
  odpowiedz na komentarz
Prawy panel

Sonda

Czy z powodu pandemii koronawirusa miałaś/-eś problemy z dostaniem się do lekarza, szpitala lub na rehabilitację?

Biuletyn

Wspierają nas