Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Zamość: rekrutacja dla młodzieży z niepełnosprawnością do Szkoły Mistrzostwa Sportowego

04.06.2020
Autor: Beata Dązbłaż, fot. pixabay.com
różnokolorowe kule do bocci w specjalnym białym pojemniku
Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Zamościu funkcjonuje od kilku lat w sporcie i odnosi sukcesy. W roku szkolnym 2020/21 po raz pierwszy ogłoszono rekrutację do szkoły dla młodzieży licealnej z niepełnosprawnością w bocci i paralekkoatletyce.
 
- Od wielu lat szkolimy w naszym Aktywnym Klubie Sportowym Osób Niepełnosprawnych „Krok za Krokiem” w Zamościu zawodników z niepełnosprawnością w bocci i dyscyplinie race runner, czyli w wyścigach z rowerami dla osób z porażeniem mózgowym, z mniejszymi lub bardzo dużymi sukcesami. W 2020 podjęliśmy się inicjatywy tworzenia pierwszych w Polsce klas dla osób z niepełnosprawnością w Szkole Mistrzostwa Sportowego – mówi trener Ireneusz Klimek.
 
Obecnie trwa nabór do I klasy liceum dla młodzieży z niepełnosprawnością.
 
Warunki przyjęcia:
 • posiadanie orzeczenia o niepełnosprawności
 • pozytywne nastawienie do uprawiania sportu
 • spełnienie wymogów formalnych szkoły.
Szkoła dysponuje: 
 • budynkiem dostosowanym do osób z niepełnosprawnością (winda, szerokie drzwi)
 • obiektami do treningów
 • możliwością wsparcia indywidualnego i mieszkaniowego
 • możliwością indywidualnego wyboru rozszerzenia przedmiotu maturalnego.
Wsparcie merytoryczne procesu treningowego zapewnia klub sportowy AKS-ON „Krok za krokiem” Zamość w porozumieniu z Polskim Związkiem Bocci, Polskim Związkiem Sportu Niepełnosprawnych „START”.
 
Głównym celem tworzenia klas dla młodzieży z niepełnosprawnością jest umożliwienie edukacji i treningu w jednym miejscu dla zawodników dyscyplin paraolimpijskich: bocci i paralekkoatletyki.
 
W dobie profesjonalizacji sportu i potrzebie utrzymania odpowiedniej liczby jednostek treningowych, a  także pogodzenia  z tym realizacji programu nauczania na wysokim poziomie Szkoła Mistrzostwa Sportowego jest optymalną propozycją dla przyszłych reprezentantów kraju w sportach paraolimpijskich. Jest także miejscem, gdzie sport może być kluczową metodą edukacyjno-wychowawczą.
 
Szkoła będzie także miejscem realizacji pasji i ogniwem w budowaniu systemu rozwoju paraolimpijskich dyscyplin sportowych.
 
 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

 • Ireneusz Klimek
  Irek Klimek
  15.06.2020, 10:59
  Witam proponuje uaktualnić zdjęcie kompletu rekreacyjnego( to raczej bule lub pentaka ) bil do gry boccia iwstawić zdjęcie profesjionalnego zestawu bil do bocci podaje przykładową stronę https://www.bocciasport.com/boccia-superior-rio2016-in-superior-rio2016-case.h tml . w Polsce jest też przedstawiciel akurat tej firmy a tak przy okazji Zestawy Bocci liczący się w produkcji wywodzą się z Korei,Portugali,Dani,Pakistanu. komplety 13 bil są w cenie od 750 zł do nawet 5 tys zł. Boccia to najdynamiczniej rozwijająca się dyscyplina osttnich lat szacujemy że gra nią kilka tysięcy osób .Ze sportowym pozdrowieniem Irek
  odpowiedz na komentarz
Prawy panel

Sonda

Czy w Kościele katolickim osoba z niepełnosprawnością powinna mieć możliwość zostać księdzem lub zakonnikiem/zakonnicą?

Biuletyn

Wspierają nas