Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy przełożone na 2021 rok

04.06.2020
Autor: inf. prasowa
na białym tle grafika z logo Word paraathletics bydgoszcz 2020 i pzsn start
Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy w Bydgoszczy, które miały odbyć się od 2 do 7 czerwca 2020 r. zostały oficjalnie przełożone na przyszły rok. World Para Athletics i Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych „Start” prowadzą obecnie dyskusje nad nową datą czempionatu Starego Kontynentu.
 
Ze względu na pandemię koronawirusa już 26 marca podjęto decyzję, że Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy 2020 nie odbędą się w planowanym terminie. Na historyczne wydarzenie w Polsce będziemy musieli poczekać. World Para Athletics i PZSN „Start” obserwują rozwój sytuacji na świecie i wraz z zainteresowanymi stronami zgodzili się przełożyć mistrzostwa Europy na przyszły rok. Nowa data zawodów ma zostać ogłoszona w lecie. 
 
Miasto Bydgoszcz będzie gospodarzem siódmej edycji paralekkoatletycznych mistrzostw Europy. Na Stadionie Zdzisława Krzyszkowiaka o medale powalczy około 600 sportowców. 
 
Ostatnia edycja mistrzostw Europy odbyła się w Berlinie w 2018 roku. Reprezentacja Polski wygrała klasyfikację medalową, z dorobkiem 61 medali. Biało-czerwoni na najwyższym stopniu podium stawali 26 razy. 
 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czy Twoim zdaniem dzieci powinny wrócić do szkoły we wrześniu?

Biuletyn

Wspierają nas