Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Spektakl „Indianie” Teatru 21 dostępny online z okazji Dnia Dziecka

29.05.2020
Autor: inf.pras.
aktorzy przebrani za harcerzy, stoją w grupce

Spektakl „Indianie” będzie dostępny do obejrzenia online od godz. 12.00 w sobotę 30 maja do końca niedzieli 1 czerwca na Facebooku i YouTube Teatru21. Oprócz stałego składu aktorów z Teatru 21 będzie można zobaczyć gościnnie Magdalenę Czerwińską (znaną z filmów „Bogowie”, „Spitsbergen”) oraz Martynę Peszko.

O czym jest spektakl? 

W spektaklu grupa harcerzy wybiera się na obóz, w czasie którego wpadają na pomysł zabawy w „kowbojów i Indian”. Niewinna z pozoru zabawa przybiera nieprzewidywany przebieg. Nieoczekiwanie grupa młodych ludzi budzi groźnego Czarnego Węża. Czy sobie z nim poradzą? Jak go uśpić i przezwyciężyć?

„Indianie” to spektakl o odwadze. Jest podróżą do źródeł odwagi ukrytych w tajemniczej historii Czarnego Węża. Czym jest dzisiaj odwaga? Jak być odważnym? Jak żyć odważnie? Jak zachęcać do odwagi? A może wcale jej nie potrzebujemy? Jeśli pomyśleć o odwadze jako o ciekawości i pragnieniu poznania świata, to w dzieciństwie wszyscy jesteśmy odważni. Jednak proces edukowania bardzo często tłumi ciekawość i ujarzmia temperament. Dlatego nie każdy dorosły jest nadal odważny. Niech więc nawiedzą nas indiańscy bohaterowie. A wraz z nimi zwierzęta, żywioły, słońce i księżyc. Każdy z nas chowa w pamięci odważnych bohaterów. Być może znajdzie się w niej trochę miejsca dla Indian?

Spektakl „Indianie” będzie dostępny na Facebooku Teatru21 i na kanale YouTube.

Pakiet dla rodziców

Z okazji Dnia Dziecka przygotowany został specjalny pakiet edukacyjny dla rodziców. Dzięki niemu można razem z dzieckiem przeprowadzić samodzielne zabawy warsztatowe odnoszące się do treści spektaklu „Indianie”. Materiały można pobrać ze strony Teatru21.

 

Spektakl powstał w koprodukcji Nowego Teatru w Warszawie oraz Teatru 21. Swoją premierę miał 9 grudnia 2016 roku. 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czy z powodu pandemii koronawirusa miałaś/-eś problemy z dostaniem się do lekarza, szpitala lub na rehabilitację?

Biuletyn

Wspierają nas