Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Teatr 21 zaproszony do współpracy przy nowym sezonie niemieckiego teatru Münchner Kammerspiele

21.05.2020
Autor: inf. prasowa, fot. Paweł Kuligowski
jeden za drugim siedzą aktorzy z zespołem downa w czasie przedstawienia w futrzanych czapach i dużych okularach
Teatr 21, którego aktorami są głównie osoby z zespołem Downa i autyzmem, występował już niejednokrotnie na zagranicznych scenach. Grupa pokazywała swoje spektakle m.in. w Berlinie, Helsinkach, Freiburgu czy Pradze. Na stałe współpracuje w europejskiej sieci teatrów „Crossing the Line”. W przyszłym sezonie warszawski Teatr 21 wejdzie we współpracę z jednym z najważniejszych niemieckich teatrów – Münchner Kammerspiele.
 
W manifeście na nowy sezon teatralny, zatytułowanym „Nie zostawiajmy rzeczywistości w spokoju”, zaprezentowanym na konferencji prasowej 19 maja 2020 roku, zapowiedziano zintensyfikowaną pracę z artystami z niepełnosprawnościami, w tym z warszawskim Teatrem 21.
 
„Będziemy współpracować i zapraszać na występy gościnne przedstawicieli międzynarodowej sceny inkluzywnej: m.in. Saša Asentić & Per.Art, Teatr 21, Theater HORA i Meine Damen und Herren. Zorganizujemy warsztaty, wymianę wiedzy
między tymi grupami a Münchner Kammerspiele – w ten sposób chcemy poszerzać aktualne standardy estetyczne i formy działania” – czytamy w tekście programowym monachijskiego teatru.
 
Oprócz współpracy międzynarodowej teatr z Monachium zapowiedział włączenie do swojego zespołu artystycznego aktorów i aktorki z tzw. „niepełnosprawnościami intelektualnymi” oraz wystawienie spektaklu wyreżyserowanego przez Tizianę Pagliaro
– aktorkę i reżyserkę z zespołem Downa (na co dzień związaną ze szwajcarskim Theater HORA). Niwelowane będą też wszelkie bariery architektoniczne w budynku teatru. 
 
Münchner Kammerspiele to jedna z najważniejszych scen teatralnych Niemiec. W ostatnich latach wystawiano tu spektakle w reżyserii m.in. Christopha Marthalera, Thomasa Ostermeiera, Susanne Kennedy czy Stefana Kaegi (Rimini Protokoll). Od
najbliższego sezonu stanowisko dyrektorki artystycznej Münchner Kammerspiele obejmie Barbara Mundel – reżyserka i dramaturg, wcześniej dyrektorka teatrów w Lucernie i Freiburgu.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Co myślisz o znoszeniu kolejnych obostrzeń związanych z pandemią COVID-19?

Biuletyn

Wspierają nas