Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Wrocław: Od 1 czerwca rusza ponownie mieszkanie opieki wytchnieniowej. Trwa rekrutacja

19.05.2020
Autor: inf. prasowa
widać pokój z łóżkiem przy nim nocna szafka, fotel na oknie kwiatki i ozobny napis home
Całodobowa, specjalistyczna opieka w mieszkaniu opieki wytchnieniowej – takiego wsparcia Fundacja „Potrafię Pomóc” osobom z niepełnosprawnościami udziela przez jeden lub przez dwa tygodnie. Dzięki temu ich stali opiekunowie (rodzice, krewni, współmałżonek) mają szansę odpocząć – „odetchnąć”. Taka jest idea tego projektu. Jednak ze względu na pandemię i bezpieczeństwo gości, w połowie marca, fundacja przyjęcia do mieszkania zawiesiła. Teraz wsparcie wraca.
 
- Oczywiście przy ponownym otwarciu dostosujemy się do nowego reżimu sanitarnego: personelowi zapewniamy maseczki, przyłbice, rękawiczki czy środki do dezynfekcji. W mieszkaniu równocześnie przebywać mogą dwie osoby z niepełnosprawnościami, w osobnych pokojach. Własny pokój ma także ich tymczasowy opiekun – wyjaśnia Adam Komar, prezes Fundacji „Potrafię Pomóc”.
 
Mieszkanie jest dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, także leżących i karmionych dojelitowo. Z bezpłatnej pomocy skorzystać mogą mieszkańcy Wrocławia – realizowany przez Fundację „Potrafię Pomóc” projekt „Opieka wytchnieniowa w Gminie Wrocław”  to zadanie publiczne powierzone i dofinansowane przez Gminę Wrocław. Mieszkanie znajduje się w budynku przy ulicy Horbaczewskiego 24. Dodatkowe informacje oraz dokumenty niezbędne do rekrutacji znaleźć można na stronie Fundacji.
 
Warto dodać, że także w czasie wymuszonej pandemią przerwy, mieszkanie pełniło swoją funkcję, chociaż w nieco odmienny sposób. W tym czasie Fundacja zaoferowała wytchnienie białemu personelowi ze Szpitala im. J. Gromkowskiego przy ul. Koszarowej we Wrocławiu. W  trzech pokojach mieszkały pielęgniarki, obawiające się o bezpieczeństwo swoich rodzin – szpital przy Koszarowej opiekuje się pacjentami zarażonymi koronawirusem.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas