Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

W DPS w Legnickim Polu tylko dwóch pensjonariuszy zakażonych koronawirusem

19.05.2020
Autor: PAP, fot. pixabay.com
grafika w czerwonej ramce napis covid-19

W Domu Pomocy Społecznej w Legnickim Polu na Dolnym Śląsku wśród 400 przebadanych pensjonariuszy zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone tylko u dwóch osób. Wcześniej badania wśród osób z personelu wykazały 12 zakażeń.

Dom Pomocy Społecznej w Legnickim Polu przeznaczony jest dla osób dorosłych niepełnosprawnych intelektualnie. Jest jedną z największych tego typu placówek w Europie. Obecnie przebywa tam 400 pensjonariuszy, a pracuje 280 osób personelu.

Z inicjatywy wojewody dolnośląskiego Jarosława Obremskiego, przed tygodniem w placówce prewencyjnie najpierw przeprowadzono testy wśród pracowników. Gdy okazało się, że z 280 przebadanych osób dwanaście jest zakażonych, przeprowadzono badania u wszystkich 400 pensjonariuszy.

Dyrektor placówki Dariusz Wojtkowiak poinformował, że 394 pensjonariuszy ma wynik ujemny, tylko dwie osoby miały wynik potwierdzający zakażenie koronawirusem, a u czterech osób trzeba ponownie pobrać próbkę do badań.

- Po prostu z różnych powodów nie udało się pobrać odpowiedniej próbki w nosogardzieli. W najbliższych dniach zostaną pobrane może inną metodą. Dwie zakażone pensjonariuszki przebywają w izolacji, podobnie jak pensjonariuszki, które z nimi mieszkały w jednym pokoju. Zakażeni pracownicy przebywają poza ośrodkiem w swoich domach – powiedział Dariusz Wojtkowiak.

Wyjaśnił, że w najbliższy piątek i poniedziałek ponownie zostaną pobrane próbki od wszystkich pracowników i od wszystkich pensjonariuszy.

- Chcemy potwierdzić, że w międzyczasie choroba się nie rozwinęła – dodał dyrektor.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas