Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Łódź: MPK dowiezie osoby z niepełnosprawnościami do parku, restauracji, na zakupy

18.05.2020
Autor: PAP, fot. pixabay.com
Manufaktura w Łodzi fragmenty

Mieszkańcy Łodzi poruszający się na wózkach inwalidzkich mogą skorzystać z usług Zakładu Przewozu Osób Niepełnosprawnych MPK-Łódź, który dowiezie ich do parku, galerii handlowej czy restauracji. Wcześniej ze specjalistycznych pojazdów korzystali głównie uczniowie dojeżdżający do szkół.

- Zachęcamy wszystkie osoby z ograniczeniami ruchowymi do korzystania z naszych usług, wychodzenia do ludzi, korzystania z życia, powracania do normalności, słowem: wychodzenia z czerech ścian. Mamy możliwości, które pozwolą nam dowieźć osoby na wózkach inwalidzkich w dowolne miejsce w Łodzi, oczywiście zachowując wszystkie zalecenia sanitarne – powiedział na poniedziałkowej konferencji prasowej, 18 maja, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego (MPK) w Łodzi Zbigniew Papierski.

Wyjaśnił, że wcześniej z usług należącego do spółki zakładu korzystali głównie uczniowie z niepełnosprawnościami oraz uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej domów samopomocowych, a niewielki procent stanowiły osoby aktywne zawodowo. Wynikało to z priorytetu, jaki w przewozach nadano uczniom dojeżdżającym do szkół.

- Jednak, gdy szkoły nadal pozostają zamknięte, dorosłe osoby z ograniczeniami ruchowymi mogą korzystać z usług ZPON w pełnym zakresie. Zwłaszcza że stawki za przewóz specjalistycznymi pojazdami i pomoc opiekunów nie są wysokie. Jednorazowy przejazd na terenie Łodzi kosztuje 12 zł. Natomiast w przypadku wykupionego abonamentu koszt przejazdu to 8 zł – dodał szef miejskiego przewoźnika.

Przewozy specjalne na rzecz łodzian z niepełnosprawnościami realizowane są przez siedem dni w tygodniu w godz. 6-22. Usługi są realizowane „od drzwi – do drzwi”, co oznacza pełną opiekę wykwalifikowanych pracowników pomagających w sprawnym i bezpiecznym przemieszczaniu się z miejsca zamieszkania do pojazdu, w czasie podróży i z pojazdu do miejsca docelowego.

Przewoźnik dysponuje 21 specjalistycznymi samochodami w pełni przystosowanymi do przewozu osób niepełnosprawnych. Zamówienia na przewozy przyjmowane są pod numerem tel. 42 672 14 15.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas