Bezpłatny telefon wsparcia dla osób doświadczających zaburzeń lękowych
14.05.2020

Nowo powstałe stowarzyszenie działające na rzecz osób doświadczających zaburzeń lękowych takich jak nerwica, ataki paniki, wszelkie fobie jak agorafobia czy fobia społeczna, uruchomiło telefon wsparcia dla osób nimi dotkniętych.
Telefon czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach wieczornych, a rozmowy prowadzą psychologowie, którzy posiadają wiedzę i umiejętności, aby rzetelnie wesprzeć, wysłuchać, poinformować i doradzać osobom doświadczającym lęku.
Uruchomienie telefonu wsparcia jest pierwszym projektem Stowarzyszenia Animo mającym na celu nieść pomoc osobom z problemami lękowymi coraz częściej występującymi w naszym społeczeństwie. Problemy te są nadal wstydliwe, często nierozumiane w bezpośrednim środowisku osób nimi dotkniętych, oraz bywa, że źle lub zbyt późno diagnozowane i leczone.
Dzwoniąc pod numer (22) 270 11 65 (opłata za połączenie zgodna z taryfą operatora) można całkowicie anonimowo otrzymać bezpłatne wsparcie i porady psychologa w kwestiach dotyczących diagnozy, leczenia oraz radzenia sobie z trudnymi stanami, objawami i doświadczeniami charakterystycznymi dla przebiegu szeroko pojętych zaburzeń lękowych.
Dla tych, którzy wahają się przed kontaktem telefonicznym dostępny jest również e-mail: psycholog@stowarzyszenieanimo.pl gdzie można uzyskać wsparcie psychologa w formie pisemnej.
Więcej o działaniach i formach wsparcia oferowanych przez Stowarzyszenie Animo, a także o przyszłych projektach, można dowiedzieć się na stronie internetowej oraz na Fanpage'u na Facebooku.
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
-
Minister Paweł Wdówik zdradza klucz do nowego systemu wsparcia
-
Koronawirus. Najważniejsze informacje dla osób z niepełnosprawnością i ich opiekunów
-
Fundusz Dostępności w pytaniach i odpowiedziach. Jak montaż windy zmienia wartość mieszkania?
-
Czy instytucje publiczne będą zobowiązane do zapewnienia tłumacza PJM?
Co nowego
- Fundusz Dostępności w pytaniach i odpowiedziach. Jak montaż windy zmienia wartość mieszkania?
- Czy instytucje publiczne będą zobowiązane do zapewnienia tłumacza PJM?
- Warszawa otwiera nowoczesny dom długotrwałej opieki dla seniorów
- Usługi asystenckie w całym kraju. Lista organizacji pozarządowych z dodatkowego naboru
- Nie wszystkie grupy osób z niepełnosprawnością chronione tak samo. Będzie rewizja ustawy równościowej
Dodaj komentarz