Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

ZUS wznawia bezpośrednie badania lekarzy orzeczników

13.05.2020
Autor: Beata Dązbłaż, fot. pixabay.com
Źródło: www.biznes.interia.pl
lekarz mierzy ciśnienie mężczyźnie widać tylko jego rękę i koszulę w szaro czerwoną kratę
Od 11 maja Zakład Ubezpieczeń Społecznych wznowił możliwość badania bezpośredniego przez lekarzy orzeczników podczas komisji w sprawie wydawania orzeczeń o niezdolności do pracy. 
 
Od 16 marca 2020 komisje orzecznicze były przesuwane na późniejsze terminy, a Zakład orzekał zaocznie, bez osobistego stawiennictwa w przypadkach gdzie było to możliwe.
 
- Bezpośrednie badania lekarskie przywracamy etapowo, z zachowaniem środków ostrożności dostosowanych do aktualnej sytuacji sanitarno-epidemiologicznej – cytuje rzecznika prasowego ZUS Pawła Żebrowskiego portal biznes.interia.pl.
 
Stawający na komisji orzeczniczej są zawiadamiani przez ZUS indywidualnie o terminie i miejscu badania w oddziale Zakładu. Zaplanowane komisje odbywają się zgodnie z danymi dotyczącymi sytuacji epidemiologicznej w danym regionie.
 
„Nie należy z własnej inicjatywy przyjeżdżać do ZUS – bez uprzedniego otrzymania zawiadomienia o terminie badania. Nie ma też konieczności potwierdzania telefonicznie czy badanie będzie wykonywane – informuje ZUS na swojej stronie.
 
 
 
 
 
 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

 • Czyli dalsze upokorzenia ....
  abcde
  23.05.2020, 11:33
  Piszę tylko o sobie.Ci ludzie nie ponoszą żadnych konsekwencji gnojenia ludzi i znieważania.Nawet jak do czegoś dojdzie,to "przyjacielska rozmowa" z główną orzecznik,poklepanie po ramieniu i dalej to samo.Każda komisja powinna być nagrywana nie tylko głosowo,ale kamerą.Wtedy to towarzystwo by zmądrzało.Tzw.czwarta władza czyli dziennikarze chętnie biorą takie tematy.Wtedy ta grupa ludzi,nie mówię,że wszyscy,piszę tylko o takich na których ja natrafiłem by zmądrzała.
  odpowiedz na komentarz
 • Upokorzenie
  Monik
  13.05.2020, 16:54
  ZUS lubi bezpośrednio badać pacjentów, mi się kazał facet rozebrać i zaczął mnie macać widać że ich podniecają niepełnosprawne ciała ale jak dochodzi to wydania orzeczenia to od razu każdy zdrowy. Ja czuję się przez takie badanie upokorzony.
  odpowiedz na komentarz
Prawy panel

Sonda

Czy chciał(a)byś zaszczepić siebie lub osobę, którą się opiekujesz, gdyby pojawiła się szczepionka przeciw COVID-19?

Biuletyn

Wspierają nas